Dlaczego nawilżanie powietrza jest ważne?

Zawartość pary wodnej w powietrzu, czy inaczej wilgotność powietrza, powinna wynosić 45-60%. Niestety w trakcie sezonu grzewczego zwykle wartość ta spada poniżej 20%. Co się wtedy dzieje? Przede wszystkim powietrze staje się bardzo suche, przez co unosi się w nim mnóstwo roztoczy i kurzu.

Jak dobrać odpowiedni ciśnieniomierz?

Samokontrola ciśnienia jest bardzo ważna i to nie tylko w przypadku osób mających problemy z utrzymaniem prawidłowego ciśnienia krwi. Nawet zdrowa osoba powinna raz na jakiś czas skontrolować jego poziom, aby mieć pewność, że nie rozwija się np. nadciśnienie. Jest to dość podstępne schorzenie, które w początkowym okresie nie daje niemal żadnych objawów. 

Wagi analtyczne Soehnle - rewolucyjny pomiar wagi na miarę XXI wieku

Utrzymanie prawidłowej masy ciała wymaga przede wszystkim odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej. Duże znaczenie ma również kontrolowanie swojej wagi. Najlepiej robić to przy pomocy nowoczesnych i niezwykle dokładnych wag analitycznych Soehnle. Do wyboru jest wiele modeli, z których kilka z pewnością zasługuje na szczególną uwagę. 

Co powinieneś wiedzieć zanim zdecydujesz się na zakup pulsometru?

Pulsometr to urządzenie służące do monitorowania pracy serca. Zazwyczaj składa się on z dwóch części: zegarka z odbiornikiem, który mierzy tętno oraz opaski z czujnikiem umieszczanej na klatce piersiowej. Jej zadaniem jest odczyt pulsu i przesyłanie go do odbiornika. Istnieją również pulsometry, które zakłada się tylko na rękę. 

Wybierz idealną suszarkę na miare swojego mieszkania

Co zrobić, żeby suszenie ubrań w mieszkaniu nie było uciążliwe? Na pewno kupić odpowiednią suszarkę! Jak ją wybrać? W tej kwestii wiele zależy od tego, gdzie ta suszarka będzie używana. Ponadto sprzęt ten powinien być solidny, łatwy do rozłożenia i stabilny, a przy tym nowoczesny. Designerska suszarka ułatwi ci życie i będzie świetnie wyglądać. 

Lecznicze światło - lampy Beurer

Lampy lecznicze Beurer emitują światło podczerwone, które pobudza procesy zdrowienia. Ten bardzo nowoczesny sprzęt medyczny przyda się każdemu, dlatego jeśli cenisz praktyczne nowinki to z pewnością musisz zaopatrzyć się w którąś z tych lamp. Mają one zastosowanie w wielu różnych schorzeniach. 

Na co zwracać uwagę przy zakupie termometru?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnego rodzaju termometrów. Do wyboru są zarówno modele szklane, jak i elektroniczne, a także na podczerwień i bezdotykowe. Każdy z nich ma nieco inne cechy, ale wszystkie służą temu samemu, czyli pomiarowi temperatury ciała. Jak wśród nich wybrać taki, który będzie najlepszy?